„Po stronie natury” czyli posadź swoje drzewo

23 maja 2016 | 126

Już od 7 lat firma Żywiec Zdrój wraz z partnerami – Fundacją Nasza Ziemia i Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym w ramach programu „Po stronie natury” konsekwentnie przekonuje Polaków, że warto dbać o środowisko naturalne i pokazuje proste sposoby na to, jak każdy z nas w codziennym życiu może robić coś wartościowego dla przyrody.

Partnerem tego wydarzenia jest Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Warszawie. Patronat nad tegoroczną edycją programu objęło Polskie Towarzystwo Dendrologiczne, a do działań na rzecz przyrody będzie zachęcała również ambasadorka programu – podróżniczka Martyna Wojciechowska.

zywiec-zdroj1_201605131124

Zachęcenie jak największej liczby osób do bycia po stronie natury to nadrzędny cel organizatorów programu.

Swoją troskę o przyrodę możemy wyrazić na wiele sposobów między innymi poprzez: segregowanie odpadów, oszczędzanie wody, czy wymianę żarówek na energooszczędne. Dla tych, którzy w symboliczny sposób chcą być po stronie natury organizatorzy przygotowali liczne wydarzenia specjalne w wybranych miastach w Polsce, dzięki którym każdy będzie mógł otrzymać sadzonkę i posadzić swoje drzewo.

Eventy „Po stronie natury”

Ogólnopolski Dzień Po stronie Natury stanowi element VIII edycji programu Po Stronie Natury, którego celem jest zachęcanie Polaków do sadzenia drzew i ochrony środowiska naturalnego. W tym roku poprzez ideę „Posadź swoje drzewo!” organizatorzy w szczególny sposób chcą podkreślić, że każdy z nas może mieć realny wpływ na stan przyrody.

Wydarzenia w ramach tegorocznej edycji programu „Po Stronie Natury”:

15 maja 2016 r. – pikniki rodzinne w 3 lokalizacjach: Węgierskiej Górce (woj. śląskie), Mirosławcu (woj. zachodnio-pomorskie) i Koziegłowach (woj. śląskie). Uczestnicy będą mogli posadzić swoje drzewo oraz dowiedzieć się, jak je pielęgnować i jak na co dzień, dzięki małym, ale ważnym gestom, być po stronie natury. Stawiamy również na edukację poprzez zabawę.

Mobilne Strefy Po Stronie Natury co weekend odwiedzą inne miasto: Warszawę (13-14 maja), Poznań (21-22 maja), Wrocław (28-29 maja), Katowice (4-5 czerwca), Sopot (11-12 czerwca) i Kraków (18-19 czerwca). Mieszkańcy tych miast będą mogli wymienić plastikowe butelki na sadzonki drzew oraz dowiedzieć się, jak je sadzić i pielęgnować. Na odwiedzających strefę czekają też liczne ekologiczne atrakcje.

14 maja 2016 r. – lokalne spotkania ,,Po Stronie Natury” w Radomiu, Rzeszowie i Gorzowie Wielkopolskim. Ich uczestnicy będą mogli podarować drugie życie plastikowym butelkom i odebrać sadzonkę drzewa.

Organizatorzy programu od ośmiu lat konsekwentnie zachęcają Polaków do troski o środowisko naturalne i pokazują jak, dzięki drobnym gestom, każdego dnia można o nią dbać. Program osiągnął spektakularne efekty. We współpracy z partnerami, lokalnymi instytucjami i organizacjami pozarządowymi posadzonych zostało 5 mln drzew, odnowionych blisko 500 km górskich szlaków.

Po stronie natury - infografika

Po stronie natury – infografika

The Growroom czyli sferyczny ogród od IKEA
Encyklopedia roślin
  • Oświetlenie ogrodu w sezonie jesienno-zimowym
  • Przegląd kosiarki przed sezonem